O Pawłowie
Aktualności
O naszej wsi
Historia
Galeria
W mediach
W Pawłowie
Parafia
Organizacje
Oświata
Sport
Atrakcje
Gospodarka
Po godzinach
Rozrywka
Forum
Księga gości
Poradniki
Kontakt
Logowanie

Hasło?
Aktualności
Poetka z Pawłowa wydała tomik wierszy z obrazami
19.02.2010.

Wieczór poetycki w ZSPW najnowszym wydaniu nowin raciborskich można znaleźć artykuł o poetce z Pawłowa, pani Marioli Marciniak:

"Są wśród nas ludzie wrażliwi, szukający i odnajdujący piękno zwyczajnych sytuacji. Wrażliwi do bólu, odbierający otaczający nas świat bardziej. Do takich ludzi należy Mariola Marciniak. Na co dzień matka i  żona, pracująca jako księgowa, od wielu lat mieszkanka Pawłowa w wolnym czasie poetka i malarka. Pani Mariola jest osoba ciepłą i serdeczną, przez wiele lat pisała do szuflady, teraz odważyła się wydać pierwszy tomik swoich wierszy zatytułowany „Kocham, więc jestem”. Tomik tym ciekawszy, iż oprócz wierszy znalazły się tam  reprodukcje jej obrazów."

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu na stronie nowiny.pl

Aktualizacja 27.02.2010: Zdjęcią z wieczoru poetyckiego znajdują się na stronie internetowej gminy Pietrowice Wielkie.

Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Pierwszy sparing przed rundą wiosenną
06.02.2010.

6. lutego o godzinie 15:00 w Czyżowicach odbył się pierwszy sparing drużyny seniorów LKS Pawłów z miejscowym zespołem Naprzód Czyżowice.

Mecz był wyrównany i zespołom ciężko było wypracować dogodne sytuacje strzeleckie co z pewnością było efektem trudnych warunków panujących na boisku.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Obie bramki wpadły w drugiej połowie i obie zostały zdobyte po rzutach karnych. Pierwszą zdobył Andrzej Wiglenda po faulu zawodnika Czyżowic na Ireneuszu Anolik. Drugą zdobyli z jedenastu metrów gospodarze po zagraniu ręką obrońcy Pawłowa. Mieli przy tym sporo szczęścia, gdyż refleksem wykazał się bramkarz Pawłowa Marcin Litka i gol został zdobyty dopiero po dobitce.

Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
III edycja typowania na półmetku
15.11.2009.

Wraz z końcem rundy jesiennej końca dobiegł pierwszy etap III edycji typowania wyników piłkarskich.

W obecnej edycji typowania swój udział wzięło do tej pory 21. uczestników, z tego 15. bierze stosunkowo regularny udział (więcej niż 60 obstawionych meczy ze 119 wszystkich rozegranych do tej pory). W rankingu typowania sytuacja jest zawiła podobnie jak w tabeli ligowej B klasy. Do ścisłej czołówki należy aż piątka graczy, których dzielą co najwyżej dwa punkty. Nie należy skreślać również graczy z niższych miejsc, którzy bardzo szybko mogą odrobić straty do czołówki, gdyż wyniki spotkań są w tym sezonie naprawdę bardzo trudne do przewidzenia. Sytuację dodatkowo komplikują punkty bonusowe, które mogą zdobyć zawodnicy biorący udział w naszej grze od początku sezonu. W przypadku poprawnego typu na mistrza oddanego przed rozpoczęciem aktualnego sezonu gracz na koniec sezonu otrzyma dodatkowe 10. punktów.

Napisz komentarz (6 Komentarze)
Czytaj całość
 
Podsumowanie rundy jesiennej
15.11.2009.

Runda jesienna dobiegla końca. Nadszedł czas na podsumowanie aktualnych postępów drużyn piłkarskich. O ile z drużyny juniorów młodszych, będącej liderem w swojej lidze kibice mogą być zadowoleni, o tyle niska pozycja w tabeli ligowej drużyny seniorskiej spędzać będzie sen z powiek zarówno zawodnikom, trenerowi jak i kibicom.

Już pod koniec przyszłego tygodnia działacze LKS Pawłów, trener oraz zawodnicy wezmą udział w spotkaniu podsumowującym minioną rundę oraz zapewne spróbują podjąć dyskusję o koniecznych działaniach mających zapewnić lepszą grę i uchronić drużynę przed spadkiem do klasy C. Z pewnością jak co roku zostaną wyróżnione najmocniejsze ogniwa zespołu a także wskazane te elementy, które wymagają poprawy.

Ze swojej strony zapraszamy kibiców LKSu Pawłów do wzięcia udziału w rzeczowej dyskusji nad aktualnym bilansem sportowym klubu oraz nad jego przyszłością przez wyrażenie swych opinii na forum a także przez oddanie głosów w nowych sondach, które zostały specjalnie przygotowane na tę okazję. W sondach można także wybrać najlepszego zawodnika danej formacji. Zagłosować można na każdego zawodnika grającego chociaż w jednym meczu drużyny seniorskiej LKSu Pawłów - zarówno pucharowym jak i ligowym. Każdy zawodnik został przydzielony do jednej z formacji w zależności od tego, w ktorej z formacji zagrał najwięcej czasu w rundzie jesiennej.

Oddać głos w sondach można na stronie LKS Pawłów.

Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Zmiana w funkcji komentarzy
11.10.2009.

W związku z narastającym problemem zamieszczania prowokujących komentarzy pod różnymi pseudonimami, postanowiliśmy udostępnić funkcję komentowania tylko dla zarejestrowanych uzytkowników. Rejestracja na naszym portalu zajmuje tylko parę sekund, mamy więc nadzieję, że nie przeszkodzi to nikomu w uczestniczeniu w dyskusjach. Wskazówki co do rejestracji i logowania znajdują się w naszym Poradniku.

Napisz komentarz (3 Komentarze)
 
Wystawa Ptactwa Ozdobnego i Małego Inwentarza
11.10.2009.
Wystawa Ptaków i Drobnego InwentarzaW ubiegły weekend odbyła się w naszej sali parafialnej dwudniowa Wystawa Ptactwa Ozdobnego i Małego Inwentarza która została zorganizowana przez Zrzeszenie Miłośników Drobnego Inwentarza. Można na niej było obejrzeć przeróżne gołębie, bażanty oraz kury i kaczki.
Więcej informacji oraz zdjęcia z wystawy można zobaczyć w artykule na portalu naszraciborz.pl. Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 116
 
 
Aktualności LKS
Obraz losowy
Sondy
Jak Ci się podoba strona internetowa Pawłowa?
 
Gościmy
Ilość odwiedzin
Wizyt wczoraj: 63
Wizyt dzisiaj: 58
Wizyt przez miesiąc: 956
Wizyt wszystkich: 228166
 
 
 
© Pawlow.eu Team 2008 powered by Joomla!