Juniorzy: poprzednie sezony
Kompletne archiwum
Logowanie

Hasło?
Aktualności arrow LKS Pawłów arrow Studzienna zatrzymała serię zwycięstw Pawłowa
Następne spotkanie

Studzienna zatrzymała serię zwycięstw Pawłowa

Po zwycięstwie z Zabełkowem LKS Pawłów kontynuował swój zwycięski marsz pokonując kolejno zespół z Płoni gdzie autorami bramek byli Andrzej Wiglenda (2) oraz Mateusz Pientka. Mecz ten na początku nie układał się po myśli gospodarza. Gdyż na początku pierwszej połowy Pawłów stracił bramkę i to właśnie zespół Marka Pikuły musiał odrabiać z niżej notowaną drużyną straty. Ostatecznie w lepszych nastrojach do szatni schodzili zawodnicy gospodarza gdyż prowadzili 2:1. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 i to Pawłów mógł się cieszyć z kolejnego kompletu punktów.

Kolejny mecz to ciężka przeprawa w Pietraszynie z beniaminkiem i czerwoną latarnia ligi. Przez 44 minuty żadnej drużynie nie udało się zdobyć bramki. Dopiero w 45 min. sztuka ta udała się zawodnikom z Pawłowa. Strzelcem bramki został Paweł Kocur.  Zaraz po przerwie prowadzenie zwiększył Andrzej Wiglenda, który zdobył bramkę po strzale w długi róg uprzednio przeprowadzając indywidualną akcję skrzydłem i mijając 5 zawodników. Kropkę nad „i” postawił Mateusz Węglorz strzelając trzeciego gola dla zespołu gości oraz swojego pierwszego w sezonie. Mimo prowadzenia Pawłowa końcówka ostatecznie należała do zespołu Pietraszyna, który zdołał strzelić jeszcze 2 bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 3:2 dla zespołu prowadzonego przez trenera Marka Pikułę.

Kolejny mecz Pawłowian to potyczka ze Strzelcem Rzuchów. Mając w pamięci mecz z rundy jesiennej, gdzie ledwo udało się osiągnąć remis LKS Pawłów nie mógł pozwolić sobie na lekceważenie przeciwnika. Drużyna gospodarza od pierwszych minut zaczęła ataki na bramkę przeciwnika, co w krótkim czasie dało prowadzenie 3:0 (A. Wiglenda 5 min. 15 min., M. Pientka 10 min.). W tym dniu zawodnikom Pawłowa wychodziło prawie wszystko, co przyniosło kolejne dwie bramki w 25 (A. Schmidt) i 40 (M. Pientka) minucie dając prowadzenie do przerwy 5:0. Niestety druga połowa nie zaczęła się tak jak pierwsza. Kibice czekając na kolejne trafienie Pawłowa zostali zaskoczeni i zobaczyli bramkę honorową dla zawodników z Rzuchowa. Po licznych atakach na bramkę Strzelca w 70 minucie kanonadę po raz kolejny rozpoczął M. Pientka strzelając swojego hat-tricka. Ostatnie słowa należały jednak do P. Karczewskiego, który swoimi dwoma bramkami w 80 i 85 min ustalił ostateczny wynik na 8:1 dla Pawłowa.

W 24 kolejce Pawłów podejmowany był na wyjeździe przez drużynę rezerw z Gaszowic. Potyczka nie zapowiadała się na łatwą przeprawę, gdyż Gaszowice już nie raz pokazały, że z drużynami wyżej notowanymi potrafią wygrać. Lecz w tym dniu ta sztuka im się nie udała. W 15 min. na prowadzenie po rzucie karnym (M. Pientka) wyszła drużyna Pawłowa. Chwilę później po kontrowersyjnym podyktowanym rzucie karnym dla Dębu, zawodnicy Gaszowic zdobyli jedyną bramkę w tym meczu. Długo na odpowiedz tej bramki nie trzeba było czekać i w 25 min. na prowadzenie zespół Pawłowa wysunął P. Karczewski. 10 min. później wynik na 3:1 podwyższył A. Wiglenda. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie dopiero w 70 min. wynik meczu po raz kolejny z rzutu karnego ustalił M. Pientka. Było to już 8 zwycięstwo z rzędu dla drużyny Marka Pikuły.

Po 8 meczach bez porażki Studzienna okazała się za mocna na ekipę z Pawłowa, która po walce przegrała ostatecznie 2:1 z liderem raciborskiej B klasy.