O Pawłowie
Aktualności
O naszej wsi
Historia
Galeria
W mediach
W Pawłowie
Parafia
Organizacje
Oświata
Sport
Atrakcje
Gospodarka
Po godzinach
Rozrywka
Forum
Księga gości
Poradniki
Kontakt
Logowanie

Hasło?
Aktualności
Jubileusz stulecia LKS Pawłów

100 lecie Ciekawe czy nasi przodkowie, zakładając nasz LKS myśleli o tym jak klub będzie wyglądał za 100 lat? Czy marzyli o wicemistrzostwie Niemiec w Schlagballu lub mistrzostwie juniorów podokręgu? Jaki był ich cel założenia klubu? Integracja mieszkańców? Dobra zabawa? Aspekty zdrowotne? Nie wiemy. Możnaby wymieniać pewnie wiele zdarzeń i aspektów o których załozyciele nie zdawali sobie sprawy, a które zapisały się na stałe w naszym sercu, naszej świadomości, które dostarczyły nam oromnych emocji. Bez wątpienia, nasz klub sportowy ma ogromny wpływ na życie naszej wioski, a bez niego czegoś by brakowało. Dlatego z ogromną radością obchodziliśmy w dniach 24-26 czerwca setny jubileusz jego istnienia.

Dokładnie rzecz biorąc, obchody rozpoczęły się już na początku czerwca, w Dni Krzyżowe, poświęceniem Krzyża przy ul. Stawowej, który został odnowiony właśnie z okazji jubileuszu klubu. Przyczynili się do tego zarówno działacze klubu, jak i sponsorzy. Uroczystość poświęcenia można zobaczyć w naszej galerii.

Piątek, 24 czerwca 2011

Oficjalne uroczystosci rozpoczęły się w piątek po Bożym Ciele, 24. czerwca, turniejem siatkówki plażowej. Rozpoczęła grupa młodzieżowa, w której wzięło udział pięć drużyn, w tym trzy drużyny chłopców i jedna drużyna dziewczyn z Pawłowa, oraz jedna drużyna gości z Szonowic. Podobnie jak w latach ubiegłych, drużyna z Szonowic zabrała zwycięski puchar do siebie.
Po południu miał się jeszcze odbyć turniej w kategorii seniorów a następnie ognisko, jednak z powodu niesprzyjającej aury, oba punkty zostały odwołane.

Sobota, 25 czerwca 2011

Sobotnie uroczystości odbywały się już przy boisku sportowym LKS, a rozpoczął je turniej skata organizowany przez sekcję skata LKS Pawłów. Pawłów reprezentowali Hubert Jegliczka i Paweł Malcharczyk, a dodatkowo gościlismy skaterów ziemi rybnickiej i wodzisławskiej. Puchar zdobył zawodnik gości, a najlepszym zawodnikiem Pawłowa był Paweł Malcharczyk, plasując się na 10. pozycji.

Turniej skata
Turniej skata. Więcej zdjęć w galerii.

Turniej był również inauguracją dwudniowego festynu, który odbywał się wokół namiotu za boiskiem LKS. Tradycyjnie kręciła się zuzka, można było się zaopatrzyć w przesmaczne specjały (kiełbaski, steki, bigos, chleb ze smalcem) i ochłodzić się przy piwie lub innych napojach. Obok namiotu został rozstawiony plac zabaw z trampoliną, dmuchanym zamkiem i stoiskiem ze słodyczami dla najmłodszych.

Pierwszym akcentem piłki nożnej w uroczystościach, był gminny turniej piłki nożnej szkół podstawowych. Nasz narybek, dodatkowo zmotywowany historycznym wydarzeniem, nie dał szans gościom  z Pietrowic, Krowiarek i Samborowic pokonując pozostałe ekipy i wygrywając turniej. Szczegóły turnieju można znaleźć w artykule na portalu nowiny.pl a zdjęcia w naszej galerii.

Po turnieju, publiczności zaprezentowały się nasze mistrzowskie złotka, czyli dwie drużyny dziewczynek, które w tym i ubiegłym sezonie zdobyły mistrzostwo Śląska. Tym razem stanęły naprzeciw siebie.  i pokazały, że coraz bardziej popularna w tym regionie piłka nożna kobiet, może liczyć na bardzo utalentowaną generację młodych piłkarek.

Złotka
Złotka

Bardzo ciekawie zapowiadał się również mecz pomiędzy drużyną kobiet LKS Gamów na codzień występującą w 3. lidze kobiet, a naszymi juniorami. Pomimo gorącego dopingu ze wszystkich stron,  damy zostały pokonane przez naszych juniorów niedżentelmeńskim wynikiem 7:0. Swoją walecznością  zasłużyły jednak bezsprzecznie przynajmniej na remis.

Punktem kulminacyjnym tego dnia był z pewnością mecz, który sam w sobie był dla niejednego motywacją, aby przybyć na uroczystości. Zmierzyła się w nim aktualna drużyna seniorów z byłymi zawodnikami LKSu, którzy zjechali się z przeróżnych zakątków Polski i Europy.
Do drużyny „oldbojów” zgłosiło się ok. 20 śmiałków i też wszyscy z nich byli potrzebni aby przynajmniej trochę dotrzymać tempa. Pomimo stałej rotacji w drużynie gości, zwycięstwo druzyny seniorów nie było ani minuty zagrożone, gdyż już w pierwszych sekundach wynik wynosił 1:0 dla seniorów.
Z powodu deficytów kondycyjnych, nie obyło się w drużynie oldbojów bez interwencji sanitariuszy z ich wyspecjalizowanymi zestawami reanimacyjnymi. Po długim boju obu stron, mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla drużyny seniorów. Galerię zdjęć meczu można znaleźć tutaj.
 
Interwencja sanitariuszy
Interwencja sanitariuszy

Po sportowych emocjach nadszedł czas na ostatni punkt sobotnich obchodów: zabawę taneczną.  Była ona doskonałą okazją dla pogawędek między byłymi zawodnikami i powspominania „starych, dobrych czasów”. Przygrywał zespół GOLD, który bardzo szybko doprowadził do wspaniałej atmosfery i przepełnionego parkietu. Tańce zakończyły się ok. godziny 1:30, jako że następnego dnia czekały dalsze atrakcje.

Zabawa
Zabawa taneczna

Niedziela, 25 czerwca 2011

W niedzielę wszyscy zaproszeni goście zebrali się o godz. 09:30 pod budynkiem straży. Stamtąd odbył się przemarsz pod wodzą mażoretek i przy dzwiękach orkiestry dętej do kościoła na uroczystą Mszę Św. za żyjących i zmarłych członków LKS.
Przemarsz
Przemarsz do kościoła. Pozostałe zdjęcia w galerii.

Po Mszy nastąpił przemarsz całą kolumną na cmentarz aby złożyć wieniec i pomodlić się za zmarłych już członków. Następnie wszyscy przeszli do szkoły, gdzie czekał przepyszny „niedzielny” obiad, po którym cały konwój wyruszył na ostatni już etap – na boisko sportowe. Tam rozpoczęła się część oficjalna przemówieniami prezesa LKS Ryszarda Schmidt i zaproszonych gości. Na ręce przedstawicieli klubu złożono wiele Dyplomów Uznania i okolicznościowych pucharów dla LKSu od:
- Posła ziemi raciborskiej na Sejm RP Henryka Siedlaczka
- Starostwa Powiatowego reprezentowanego przez wicestarostę Andrzeja Chroboczka
- Gminy Pietrowice Wielkie reprezentowanej przez wójta Andrzeja Wawrzynka
- Śląskiego Związku Piłki Noznej
 
Wręczenie Dyplomu Uznania wójta gminy dla LKS na ręce prezesa
Wręczenie Dyplomu Uznania wójta gminy Andrzeja Wawrzynka dla LKS na ręce prezesa Ryszarda Schmidt

Aktualnym członkom wręczono pamiątkowe statuetki a zaproszeni goście otrzymali proporczyki.
 
Za szczególne zaangażowanie przyznano również odznaki honorowe.
Śląski Związek Piłki Nożnej przyznał:
- brązową odznakę dla: Romualda Teodorowicza
- srebrną odznakę dla: Piotra Kraińskiego, Grzegorza Kubik, Rudolfa Kubik i Norberta Rózgi
- złotą dla: Ryszarda Schmidt
 
Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych: 
- srebrną dla: Huberta Jegliczki
- złotą dla: Ryszarda Schmidt
 
Śląski Związek Tenisa Stołowego:
- srebrną dla: Rajmunda Herud i Rudolfa Kubik
- złotą dla: Henryka Stós
 
Zdjęcia z przemówień i wręczenia odznak dostępne są w galerii.
.
Od tego momentu rozpoczął się festyn na dobre: w namiocie zaczęła się część artystyczna a na boisku rozgrywano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta gminy Pietrowice Wielkie.
 
Podobnie jak w przypadku naszej młodzieży, nasi seniorzy niesieni dodatkową motywacją zdobyli puchar po wypracowanym remisie 1:1 z drużyną Pietrowic Wielkich, zwycięstwem nad Samborowicami 3:0 i dramatycznym remisie 0:0 z Cyprzanowem.  Szczegółowe informacje dotyczące pucharu można przeczytać w osobnym artykule.
 
Równie atrakcyjnie jak mecze na boisku prezentowały się występy artystyczne naszych dzieci przedszkolnych i szkolnych, młodziezy gimnazjalnej śpiewającej aktualne hity stadionów i zespołu tanecznego Reflex. Wystąpiła również Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ciska, prezentując swoje interpretacje zarówno klasycznych utworów jak i popularnych przebojów.
 
Reflex
Reflex
 
Punktem kulminacyjnym części artystycznej był występ Leszka i Kornelii Filec, którzy rozgrzali publiczność swoimi największymi hitami.

Leszek i Kornelia Filec
Leszek i Kornelia FIlec

Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnej na pawłowskich festynach loterii fantowej. Nagrodami głównymi był cielak i rower górski, którego nota bene wygrał numer 13.

Ostatnim sportowym akcentem naszych uroczystości był mecz pokazowy Schlagballa, czyli piłki palantowej, której obecnie już nieistniejąca sekcja była chlubą wioski i okolicy zdobywając zarówno wicemistrzostwo Niemiec, jak i sięgając w późniejszych czasach po mistrzostwo Polski. Podczas meczu w wykonaniu drużyny z Cyprzanowa z domieszką kilku „Pawłowików” można było posmakować emocji i atmosfery tej dyscypliny, jaka prawdopodobnie panowała kilkadziesiąt lat temu na murawie naszego boiska.

Mecz Schlagballa
Mecz Schlagballa. Pozostałe zdjęcia w galerii.

Obchody  jubileuszu 100-lecia naszego klubu zostały zakończone wręczeniem pucharu drużynie LKS Pawłów za wygranie turnieju oraz hucznym świętowaniem zdobycia pucharu podczas zabawy tanecznej do późnych godzin nocnych, na której przygrywał zespół Exaequo.

Po takich obchodach, nie pozostaje nic innego, jak z jednej strony wyrażenie wdzięczności założycielom, a z drugiej strony podziękowanie wszystkim działaczom, którzy przez te wszystkie lata się o niego troszczyli i go ciągle rozwijali do tak prężnie działającego klubu. Miejmy nadzięję, że za kolejne sto lat będzie znowu okazja do świętowania.

W tym miejscu również zarząd LKS Pawłów chciałby podziękować:
- Członkom Komitetu Organizacyjnego za zaangażowanie i włożoną pracę w organizację obchodów
- Urzędowi Gminy Pietrowice Wielkie oraz naszym radnym za pomoc w zorganizowaniu jubileuszu
- Zespole Szkół, paniom kucharkom i pomocnikom za zorganizowanie obiadu
- Twórcom logo, proporczyka, gazetki i ulotki jubileuszowej
- Wszystkim pomocnikom przy przygotowaniu, sprzedaży i obsłudze
- Wszystkim naszym młodym artystom
- Zespołowi Reflex
- Panu fotografowi
- Pomocnikom obsługującym zuskę
- Młodzieży pilnującej namiot w nocy
- Wszystkim sponsorom loterii fantowej
- Organizatorom placu zabaw
- Wszystkim przybyłym gościom

 

Komentarze
Zaloguj sie aby dodac komentarz. Jesli nie masz jeszcze konta na pawlow.eu, zarejestruj sie w menu po lewej stronie.
Wskazowki co do rejestracji i logowania znajdziesz w naszym Poradniku. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Aktualności LKS
Obraz losowy
Sondy
Jak Ci się podoba strona internetowa Pawłowa?
 
Gościmy
Ilość odwiedzin
Wizyt wczoraj: 63
Wizyt dzisiaj: 58
Wizyt przez miesiąc: 956
Wizyt wszystkich: 228166
 
 
 
© Pawlow.eu Team 2008 powered by Joomla!