O Pawłowie
Aktualności
O naszej wsi
Historia
Galeria
W mediach
W Pawłowie
Parafia
Organizacje
Oświata
Sport
Atrakcje
Gospodarka
Po godzinach
Rozrywka
Forum
Księga gości
Poradniki
Kontakt
Logowanie

Hasło?
Aktualności
40-lecie szkoły

Szkoła"24 lutego 2011 roku świętowaliśmy 40- lecie istnienia Szkoły Podstawowej, a potem Zespołu Szkolno - Przedszkonego w Pawłowie. Po uroczystej Mszy Św.o godz. 9.00, odprawionej w naszym parafialnym kościele pw Św. Michała Archanioła, odbyła się uroczysta akademia.
Potem zaproszeni goście zwiedzali szkołę, a niektórzy zapewne z rozrzewnieniem wspominali dawne lata szkolne"

19 lutego 1473 roku urodził się Mikołaj Kopernik. Stąd też co roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Pawłowie, noszącym imię wielkiego astronoma, w lutym obchodzone jest Święto Szkoły. W bieżącym roku obchody były szczególnie uroczyste, ze względu na okrągłą – 40 rocznicę szkoły. Przygotowania do uroczystości zaplanowanej na 24 lutego rozpoczęły się dużo wcześniej. Wydany został jubileuszowy numer szkolnej gazetki OKO, przygotowane zostały gazetki ścienne nawiązujące do tego, co działo się w szkole przez te 40 lat. Odbyły się również rozgrywki sportowe. W czwartek – 24 lutego o godzinie 9.00- odbyła się uroczysta Msza św. odprawiona przez miejscowego proboszcza- ks. Zygmunta Hupkę. Uczestniczyli w niej wszyscy obecni uczniowie i pracownicy, absolwenci, rodzice uczniów, emerytowani pracownicy i zaproszeni goście. W homilii ks. Hupka podkreślił m.in. wielką rolę szkoły w życiu całej społeczności lokalnej. Po przejściu do szkoły wszyscy uczestnicy uroczystości zgromadzili się w hali sportowej. Pani dyrektor - Regina Strzeduła – powitała zgromadzonych gości, m.in.:wójta gminy Pietrowice Wlk.- p. Andrzeja Wawrzynka, przewodniczącego Rady Powiatu Raciborskiego i sekretarza gminy Pietrowice Wielkie- p. Adama Wajdę, radnych, dyrektorów szkół, przedstawicieli instytucji i organizacji działających dla oświaty, przedstawicieli zakładów współpracujących ze szkołą, sołtysów i wielu innych znamienitych gości. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych pracowników szkoły, a następnie pani dyrektor przedstawiła interesującą historię szkoły. Ciekawostką jest to, że pierwsze wzmianki o szkole w Pawłowie pochodzą z 1728 roku. Równie ciekawy jak odległa historia szkoły jest jest jej „dzień dzisiejszy”. W dalszej części przemówienia pani dyrektor przedstawiła bieżącą działalność szkoły, osiągnięcia uczniów i rozwój szkoły, tak w sferze materialnej, jak i w działalności dydaktycznej i wychowawczej. Na koniec pani dyrektor oddała głos zaproszonym gościom. Wójt gminy w krótkim wystąpieniu nawiązał do homilii i do przemówienia pani dyrektor zwracając uwagę na wielką rolę szkoły. Złożył na ręce pani dyrektor kwiaty i list gratulacyjny dziękując za dotychczasową działalność i pracę. Także pan Adam Wajda w imieniu własnym i Starosty Raciborskiego złożył życzenia dalszej owocnej pracy. Powtórzył za przedmówcami ważne słowa ,że szkoła jest wielką rodziną, a ciepło rodzinne wpływa na całe nasze dorosłe życie. Po części oficjalnej dzieci przedszkolne i uczniowie przedstawili ciekawy program artystyczny na który złożyły się tańce, piosenki, przedstawienie „Dzieci pana astronoma” oraz „Godka w kuchni i przi płocie o Francku i robocie”. Na koniec uroczystości dzieci poczęstowano tortem w kształcie szkoły, a goście udali się na obiad. Przy stole był czas na dzielenie się wrażeniami i na wspomnienia. Goście zwiedzili budynek szkoły i wpisali się do księgi pamiątkowej.
Dla uczniów też był to świąteczny dzień. Po części oficjalnej odbyła się występy przedszkolaków i uczniów szkoły. Dzień ten upłynął w miłej i świątecznej atmosferze.

Źródło: Strona internetowa ZSP 

Galerię z uroczystości można zobaczyć tutaj

 

 

Komentarze
Zaloguj sie aby dodac komentarz. Jesli nie masz jeszcze konta na pawlow.eu, zarejestruj sie w menu po lewej stronie.
Wskazowki co do rejestracji i logowania znajdziesz w naszym Poradniku. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Aktualności LKS
Obraz losowy
Sondy
Jak Ci się podoba strona internetowa Pawłowa?
 
Gościmy
Ilość odwiedzin
Wizyt wczoraj: 42
Wizyt dzisiaj: 8
Wizyt przez miesiąc: 944
Wizyt wszystkich: 226479
 
 
 
© Pawlow.eu Team 2008 powered by Joomla!