O Pawłowie
Aktualności
O naszej wsi
Historia
Galeria
W mediach
W Pawłowie
Parafia
Organizacje
Oświata
Sport
Atrakcje
Gospodarka
Po godzinach
Rozrywka
Forum
Księga gości
Poradniki
Kontakt
Logowanie

Hasło?
Aktualności
Podsumowanie I rundy w tenisie stołowym
tenis stolowy

Pierwsza runda w tenisie stołowym dobiegła końca,  czas więc na obszerniejsze podsumowanie dokonań naszej ekipy, oraz innych drużyn z Ligi Okręgowej. Pierwsza runda jest bardzo ważna z tego względu, iż drużyna, która znajduje się na pozycji 9-16 po pierwszej rundzie, nie ma już możliwości wskoczenia na ósmą pozycję w drugiej rundzie, gdyż będzie walczyć tylko z tymi słabszymi drużynami. Podobnie jest z drużynami na miejscach 1-8. Żadna z nich nie spadnie poniżej 8. pozycji. Runda rewanżowa jest skrócona o połowę, czyli drużyny są podzielone na dwie grupy. Grupa pierwsza to drużyny na miejscach 1-8, grupa druga – drużyny z miejsc 9-16. Jako ciekawostkę można dodać, że w pierwszej rundzie wystąpiło łącznie 109 zawodników.

LKS Pawłów

Zacznijmy od sytuacji w naszym klubie. 16 meczy rozegranych, 8 wygranych, 7 porażek, 0 remisów, stosunek partii: 76 wygranych do 74 przegranych. LKS Pawłów w tym roku obchodzi 100-lecie klubu i zawodnicy z sekcji tenisa stołowego z całą pewnością będą mogli godnie obchodzić to święto, które odbędzie się w czerwcu. Drużynie z Pawłowa wreszcie udało się zakończyć pierwszą rundę w pierwszej ósemce, czego nie udawało się w poprzednich latach, co oznacza, ze na koniec sezonu mogą zająć jedno z miejsc 1-8. Patrząc na tabelę można wywnioskować, że nasi zawodnicy będą toczyć bój o 5 lub 6 miejsce. Przypomnijmy, że dwa ostatnie sezony kończyli na pozycji 9.

A jak sprawa wygląda indywidualnie? W dalszej części dokładnie przedstawiamy dokonania naszych zawodników:

 

Stós Henryk: kapitan naszego zespołu, rozegrał najwięcej partii z całej kadry, opuścił tylko jedną(!) partię z całej pierwszej rundy, w której został zmieniony przez zawodnika rezerwowego. Znakomity wynik jak na wiek zawodnika. Ponadto zdobył najwięcej punktów z zawodników naszej drużyny. Łączny wynik 20,5 pkt.; indywidualnie 16 pkt. + 4,5 pkt. zdobyte w grze podwójnej. W czterech meczach zwyciężył wszystkie partie, czyli inaczej mówiąc cztery razy zdobył komplet punktów. Raz zdobył mały komplet, czyli wygrał partię indywidualną, grę podwójną i został zmieniony. Kapitan tej drużyny jest niczym maszyna do zdobywania punktów – w 12 meczach na 16 zdobywał punkty dla drużyny, czyli nawet jeśli drużyna przegrywa mecz, to Stós Henryk jest tym zawodnikiem, któremu zawsze udaje się „urwać” przeciwnikowi partie. Procentowo wygląda to tak, że zdobył 57% punktów z możliwych do zdobycia.

Stós Michał: najmłodszy zawodnik podstawowego składu. Przez problemy zdrowotne opuścił 2 mecze. Zdobył w pierwszej rundzie 14,5 pkt.; indywidualnie 11 pkt. + 3,5pkt. w grze podwójnej. Podobnie jak ojciec zawodnika w czterech meczach zdobył komplet punktów. Zdobył 45% z możliwych do zdobycia punktów.

Czernik Mariusz: podobnie jak kapitan zespołu rozegrał bardzo dużo spotkań, opuścił tylko dwie partie, w których został zmieniony przez zawodnika rezerwowego. Ma na swoim koncie 15,5pkt. 10pkt. wygranych indywidualnie + 5,5pkt. w grze podwójnej. Niestety nie ma na swoim koncie żadnego kompletu punktów, ale ma 2 małe komplety, w których wygrał grę podwójną i partię indywidualną, lecz później został zmieniony. Bardzo możliwe, że w tych właśnie meczach zdobyłby komplet punktów.

Kubik Rudolf: zawodnik z podstawowego składu, który rozegrał najmniej partii, lecz wyprzedza dwóch kolegów z kadry w ilości zdobytych punktów. Rozegrał jedyne 27,5 partii, lecz zdobył w nich aż 16,5 pkt.; 12 indywidualnie + 4,5pkt. w grze podwójnej, co daje mu najwyższy - z zawodników grających w pierwszym składzie - procent zdobytych punktów z możliwych do zdobycia – 60%. Na swoim koncie ma cztery komplety i jeden mały komplet, dokładnie tyle samo co kapitan zespołu.

Herud Rajmund: nie rozegrał dużo spotkań w pierwszej rundzie, często mając problemy zdrowotne, zwykle wchodząc do gry z ławki rezerwowej. W sumie rozegrał 13 partii, z których jednak 8 zwyciężył, a w tym jeden komplet punktów;  6pkt. indywidualnie + 2pkt. w grze podwójnej. Zdobył 62% z punktów możliwych do wygrania.

Zarząd ŚlZTS (Śląski Związek Tenisa Stołowego) sporządził weryfikację Ligi Okręgowej, w której jest przedstawiony indywidualny ranking zawodników, którzy grali w Lidze Okręgowej. Przedstawiamy miejsca naszych zawodników w tej klasyfikacji: Stós Henryk – 25 miejsce, Stós Michał – 40 miejsce, Kubik Rudolf – 32 miejsce, Czernik Mariusz – 37 miejsce, Herud Rajmund – 60 miejsce. Zawodników w klasyfikacji - jak już wspomnieliśmy wcześniej – jest 109.

A co słychać u „konkurentów”? Oto informacje o pozostałych drużynach. Zaczynamy od pierwszego miejsca:

MKS Sokół II Orzesze

Spadkowicz z III Ligi i oczywiście faworyt do awansu w tym sezonie. Niemalże od początku sezonu na pierwszym miejscu;  14 wygranych spotkań i jeden remis mówią same za siebie. Pewnie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, utrzymując wysoki poziom, wygrywając najwięcej partii z wszystkich drużyn w lidze. Warto dodać, ze w pierwszej piątce rankingu indywidualnego znajduje się dwóch młodych zawodników tej drużyny.

KS Ogniwo Rogoźna Żory

Z początku znajdowali się na czwartym miejscu w tabeli, lecz ciągle deptali drużynom z czołówki po piętach, co dało efekt pod koniec pierwszej rundy. Cele na sezon są jasne: walka o awans do III Ligi. Drużyna z pierwszego miejsca awansuje bezpośrednio, team z drugiego miejsca gra w barażach. Drużyna z Żor nie ustąpi z pewnością.

UGKS Sokół Zebrzydowice

Tyle samo punktów co drużyna z Żor i zwycięstwo w meczu tych drużyn w rundzie rewanżowej dałoby im wiele korzyści. Dla przypomnienia warto dodać, że w pierwszym meczu tych drużyn padł remis. Team z Zebrzydowic jako jedyny zdołał „urwać” punkt liderowi i podobnie jak lider nie przegrał ani jednego meczu, jednakże zremisował trzy mecze, co stawia ich 2 pkt. za liderem. Również celem na koniec sezonu jest awans do III Ligi.

LKS Czarni Gorzyce

Drużyna znajdująca się poza podium, lecz stale utrzymująca bezpośredni „kontakt” z drużynami z drugiego i trzeciego miejsca. Długo utrzymywali się na drugim i trzecim miejscu, jednakże pod koniec rundy stracili tą lokatę na rzecz ekipy z Rogoźnej. Dogonić lidera? Trudne zadanie, raczej zwrócą uwagę na walkę o miejsce w barażach, chociaż kto wie, czy któraś z drużyn nie będzie mieć dołka formy podczas drugiej rundy...

LKS Rój III Żory

Najmłodsza drużyna spośród drużyn w pierwszej ósemce, i zarazem jedna z najciężej pracujących. Trener występujący w drugiej lidze ma ogromny wpływ na grę tych młodych i zdolnych chłopców, a efekty widać „gołym okiem”. Z sezonu na sezon są coraz wyżej i z każdym sezonem prezentują wyższy poziom.  W tym sezonie nie powalczą już o awans, podobnie jak pozostałe ekipy za czwartym miejscem, gdyż „przepaść” punktowa jest duża i drużyny z miejsc 5-8 skupią się na zajęciu 5 lokaty; w tym przypadku jej utrzymaniu.

KS Bojanów

Druga drużyna z powiatu Raciborskiego znajdująca się w pierwszej ósemce po pierwszej rundzie. Jednakże Bojanów w pozostałych sezonach również znajdował się w górnej połowie tabeli. Tylko 2 pkt. do miejsca piątego, tyle samo punktów co drużyna z Łazisk, i tylko punkt przewagi nad drużyną LKS Pawłów. Jak widać na miejscach 5-8 jest „ciasno”, co oznacza walkę o 5 miejsce na koniec sezonu.

MOSiR Łaziska Górne

Praktycznie ta sama sytuacja co drużyna z Bojanowa, stale będąca w górnej części tabeli po pierwszej rundzie. Przegrali z teamem z Pawłowa, jednakże są punkt przed nimi i w Pawłowie będą szukać rewanżu.

MUKS Jedynka II Pszów

Drużyna mająca predyspozycje i potencjał do bycia w górnej tabeli po pierwszej serii, lecz do tego zabrakło im tylko jednego punktu, co z pewnością ich nie cieszy. Pierwsza w kolejce drużyna do zajęcia pierwszego miejsca w drugiej grupie, czyli wróżymy 9. miejsce na koniec sezonu. Może w przyszłym sezonie dostaną się do pierwszej ósemki.

JKTS II Jastrzębie Zdrój

Z początku nie zachwycali, lecz później włączyli się do walki o górną połowę tabeli, co im się nie powiodło i ostatecznie będą razem z drużyną z Pszowa walczyć o dziewiątą lokatę.

KS Bojanów II

Również dzielnie walczyli w pierwszej rundzie, w pewnym momencie znajdowali się nawet wyżej od pierwszej drużyny z Bojanowa, lecz porażki w kolejnych meczach uplasowały tę drużynę na 11. miejscu.

KS Stal Kuźnia Raciborska

Mogą powalczyć o wyższą lokatę na koniec sezonu niż ta obecna, lecz do drużyny z Pszowa jeszcze im trochę brakuje punktów. Muszą natomiast uważać na nieobliczalną drużynę z Wodzisławia, która depcze im po piętach.

KS Wicher Wilchwy Wodzisław Śląski

Z całą pewnością na niższą lokatę nie spadną a mogą się pokusić o wyprzedzenie drużyn z Kuźni(1pkt.) i Bojanowa(2pkt).

KS Stal II Kuźnia Raciborska

Zwykle nie znajdowali się tak nisko w tabeli, jednakże w tym sezonie wyjątkowo słabo. Będą szukać punktów, które mogą im się przydać w uniknięciu spadku.

UGKS Sokół II Zebrzydowice

Nowo powstała drużyna, która wygrała w tym sezonie tylko dwa mecze i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów co drużyna z Kuźni, jednak naszym zdaniem, nie zdoła ich wyprzedzić w drugiej części sezonu.

MOSiR II Łaziska Górne

0 punktów, niemalże każdy mecz przegrywany wynikiem 10:0, tylko w kilku meczach udało im się wygrać jakieś partie. Murowany „faworyt” do zajęcia ostatniego miejsca w tabeli.

Autor: Stós Michał

 

Komentarze
Zaloguj sie aby dodac komentarz. Jesli nie masz jeszcze konta na pawlow.eu, zarejestruj sie w menu po lewej stronie.
Wskazowki co do rejestracji i logowania znajdziesz w naszym Poradniku. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Aktualności LKS
Obraz losowy
Sondy
Jak Ci się podoba strona internetowa Pawłowa?
 
Gościmy
Ilość odwiedzin
Wizyt wczoraj: 42
Wizyt dzisiaj: 7
Wizyt przez miesiąc: 943
Wizyt wszystkich: 226478
 
 
 
© Pawlow.eu Team 2008 powered by Joomla!