O Pawłowie
Aktualności
O naszej wsi
Historia
Galeria
W mediach
W Pawłowie
Parafia
Organizacje
Oświata
Sport
Atrakcje
Gospodarka
Po godzinach
Rozrywka
Forum
Księga gości
Poradniki
Kontakt
Logowanie

Hasło?
Aktualności
Kolarstwo 2010

Kolarze 2010 Jest wiele dyscyplin uprawianych przez naszą młodzież, jedną z nich jest kolarstwo. Aktualnie w tej dyscyplinie jest przerwa między sezonami i czas na podsumowanie poprzedniego sezonu.
W poprzednim sezonie tę dyscyplinę sportu uprawiało dwóch mieszkańców naszej wsi. Byli to Łukasz i Szymon Strzeduła, którzy startowali w kategorii Elita (Łukasz) i kategorii Junior (Szymon). Był to bardzo burzliwy sezon dla obu zawodników.

Szczególnie udany sezon miał Szymon Strzeduła, który na początku sezonu plasował się na wyścigach wysoko. Do szczególnie udanego może zaliczyć międzynarodowy pięcioetapowy wyścig o puchar prezydenta Grudziądza (dawny puchar świata). Na drugim etapie tego wyścigu (Grudziądz – Łasin) na 15 kilometrów do mety odjechał z reprezentantem Belgii Robem Leemansem i jeszcze na stadionie prowadził ale na mecie dał się wyprzedzić dosłownie o grubość opony i zajął 2. miejsce.

Szymon
Szymon Strzeduła

Bardzo dobrze ścigał się na pucharach polski na których plasował się w pierwszej 10. Do udanego wyścigu może zaliczyć międzynarodowy wieloetapowy wyścig o Puchar Bałtyku, na którym zajmował kolejno miejsca: 6, 2, 4. Po tym wyścigu przeniósł się do nowego klubu, którym był LKUKS Pszczyna.

W nowym klubie odniósł wiele osiągnięć. Przykładem może być jeden z najcięższych wyścigów w sezonie, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim. Na tym też wyścigu odjechał na 20 kilometrów do mety wraz z kolegą klubowym Jakubem Foltynem oraz znakomitym zawodnikiem z Bełchatowa. Po zaciętym finiszu  zwyciężył. Z pozostałych sukcesów można wymienić: pierwsze miejsce na wyścigu w Malcu, Poczesnej, drugie miejsce na wyścigu o Wielką nagrodę Fiata w Tychach, trzecie miejsce na kryterium w Rudzie Śląskiej, i wiele innych. Wyróżnić można też piąte miejsce w drużynowych mistrzostwach polski w Kaliszu.

Doskonałą formę potwierdził na wieloetapowym górskim wyścigu na Słowacji, na którym w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce i na każdym etapie przyjeżdżał w pierwszej 5.  Po wyścigu na Słowacji Szymonem zainteresował się jeden z najlepszych klubów w Polsce w kategorii U-23 TC CHROBRY FELT Głogów gdzie w następnym sezonie będzie się ścigał.

Dobry początek sezonu miał brat Szymona Łukasz Strzeduła, który ściga się w klubie MGLKS Sokpol Błękitni Dobrawa Koziegłowy. W kategorii Elita zajmował miejsca w pierwszej piętnastce w Polsce.

Dobre predyspozycje zaprezentował w Maju na międzynarodowym wyścigu na Słowacji  Kosice –Tatry – Kosice. Na każdym etapie przyjeżdżał w czołówce. Szczególnie aktywnie jechał na trzecim etapie organizując po starcie pięcioosobową ucieczkę, która z każdym kilometrem powiększała przewagę. Po drodze zbierał punkty na premiach górskich plasując się na każdej premii w pierwszej 3. Niestety można się było przekonać o sile peletonu, która doścignęła śmiałków ucieczki na 1 km do mety, ostatecznie Łukasz zajął na tym etapie 7. miejsce.

Łukasz pokazał też, że jest jednym z najlepszych zawodników na Śląsku w jeździe indywidualnej na czas, zajmując 2. miejsce w Mistrzostwach Śląska w jeździe indywidualnej na czas. Nieznacznie przegrał ze swoim kolegą klubowym Tomaszem Krupińskim.

Łukasz
Łukasz Strzeduła

Do udanego startu Łukasz może też zaliczyć Górskie Mistrzostwa Polski odbywające się na koniec Lipca, w Borowcach koło Jeleniej Góry, w których po zaciętej walce i morderczej trasie w 35oC upale zajął 10. miejsce. Na tej imprezie mistrzem polski został Marek Rutkiewicz, który potem zacięcie walczył o zwycięstwo w Tour de Pologne.

Zaraz po górskich Mistrzostwach Polski Łukasz udał się w optymistycznym nastawieniu na wyścig EUROPA TOUR – odpowiednik TOUR de POLOGNE na Węgrzech. Niestety  spotkał go tam wielki pech na drugim etapie do Tokaju. Na bardzo nierównym odcinku, w momencie kiedy samemu doskakuje do ucieczki łamie mu się kierownica, w skutek czego doznaje ciężkiego urazu co wyłącza go na kilka tygodni ze ścigania.

Rehabilitacja przebiega sprawnie i już na początku września powraca do ścigania i w pierwszym wyścigu w Osieku zajmuje 3. miejsce. Niestety skutki kontuzji odczuwa do końca sezonu i nie udaje mu się dojść do formy sprzed kontuzji. Plasuje się w wyścigach w czołówce ale jego dyspozycja nie pozwala mu walczyć o pierwsze miejsca na wyścigach.

Prawdopodobnie w przyszłym sezonie Łukasz zmieni barwy klubowe. Aktualnie trwają rozmowy z innymi klubami.

Więcej zdjęć w galerii.

Autor: Rodz. Strzeduła

 

Komentarze
Zaloguj sie aby dodac komentarz. Jesli nie masz jeszcze konta na pawlow.eu, zarejestruj sie w menu po lewej stronie.
Wskazowki co do rejestracji i logowania znajdziesz w naszym Poradniku. 
następny artykuł »
 
 
Aktualności LKS
Obraz losowy
Sondy
Jak Ci się podoba strona internetowa Pawłowa?
 
Gościmy
Ilość odwiedzin
Wizyt wczoraj: 42
Wizyt dzisiaj: 6
Wizyt przez miesiąc: 942
Wizyt wszystkich: 226477
 
 
 
© Pawlow.eu Team 2008 powered by Joomla!