O Pawłowie
Aktualności
O naszej wsi
Historia
Galeria
W mediach
W Pawłowie
Parafia
Organizacje
Oświata
Sport
Atrakcje
Gospodarka
Po godzinach
Rozrywka
Forum
Księga gości
Poradniki
Kontakt
Logowanie

Hasło?
Aktualności
Ogromne sukcesy w piłce nożnej

Pawłów piłką nożna stoi - tak można by podsumować ostatnie osiągnięcia naszych młodych sportowców.
Rozpoczęło się od wicemistrzostwa Województwa Śląskiego dziewcząt do lat 11. Po rundzie elimancyjnej, którą przemaszerowały m.in. strzelając 14 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej w meczu z drużyną Wielowieś, nasze dziewczęta zmierzyły się w półfinale z drużyną z Tych. W swoim najlepszym meczu turnieju druzyna z Pawłowa pokonała faworyzowanego rywala 2:0. Finał zakończył się wprawdzie minimalną porażką 1:2, jednak gdy przeciwnikiem jest Częstochowa, można również ten wynik zakwalifikować jako sukces dla naszej pawłowskiej drużyny.

Wicemistrzynie Śląska 2010
Drużyna wicemistrzyń

Sukcesem, który niewątpliwie przejdzie do kart historii sportu w Pawłowie jest Mistrzostwo Śląska dziewcząt do lat 10 w turnieju Tymbark Cup, który zaliczany jest jako oficjalne Mistrzostwa Polski. Już same wyniki osiągnięte w eliminacjach robią wrażenie: 5:0 z Gliwicami, 10:0 z Żarkami. Wprawdzie Pawłowianki przegrały swój ostatni mecz eliminacyjny z druzyną Tych 1:3, jednak awansowały z drugiego miejsca i znów zaczeły gromić jak przed porażką: 5:2 w ćwierćfinale z Rydułtowami, 5:0 w półfinale z Kochanowicami. W finale czekała ponownie drużyna Pionier Tychy.
W emocjonującym meczu Aleksandra Schmidt wprawiła w szampański humor kibiców z Pawłowa strzelając bezpośrednio z rzutu rożnego piękną bramkę, lecz tuż po przerwie tyszanki nie tylko wyrównały, ale na 3 min przed końcem objęły prowadzenie. Kiedy wydawało się, że nie starczy już czasu i sił na wyrównanie fantastycznym rajdem przez pół boiska popisała się Sandra Krzyżok, która doprowadziła do rozpaczy trenera i rodziców tyszanek. Na więcej nie pozwolił już sędzia zarządzając rzuty karne, w których druzyna z Pawłowa dopięła swego sięgając tym samym po tytuł mostrzowski województwa Śląskiego.

Mistrzynie Województwa Śląskiego 2010 U-10

Obecnie nasze dziewczęta są na obozie półfinałowym, po którym będą walczyły w kwalifikacjach o wejście do Wielkiego Finału o Mistrzostwo Polski, a tym samym o główną nagrodę: wyjazd do Mediolanu na mecz jednego z wystepujących tam klubów (AC lub Inter) wraz ze zwiedzeniem legendarnego stadionu San Siro. Trzymamy kciuki!

Więcej informacji - jak filmy z finału, składy drużyn mistrzyń i wicemistrzyń znajduje się na stronie sportu szkolnego. Ponadto polecamy lekturę artukułów w portalach naszych lokalnych gazet:
Złotka z Pawłowa mistrzami Śląska

Czy dziewczyny z Pawłowa wyjadą do Mediolanu?

Ogromny wkład w sukcesy obu drużyn ma trener Wojciech Zalewski, któremu należą się gratulacje i wielkie podziękowania za włożony ogrom pracy umożliwiający powyższe sukcesy. Nie są to jednak jedyne tytuły, które zdobyli nasi młodzi sportowcy w ubiegłym sezonie. O pozostałych sukcesach można poczytać również na stronie sportu szkolnego.

Kropkę nad "i" minionego sezonu postawili nasi juniorzy LKSu Pawłów, zwyciężając grupę Juniorów Młodszych podokręgu Racibórz. W 16 meczach zdobyli oni 66 goli, a więc średnio ponad 4 bramki na mecz!

Juniorzy 2010
Mistrzowie ligi Juniorów Młodszych 2010

 

Źródła: własne, nowiny.pl, naszraciborz.pl, www.pawlow.pl.tl

 

Komentarze
Zaloguj sie aby dodac komentarz. Jesli nie masz jeszcze konta na pawlow.eu, zarejestruj sie w menu po lewej stronie.
Wskazowki co do rejestracji i logowania znajdziesz w naszym Poradniku. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Aktualności LKS
Obraz losowy
Sondy
Jak Ci się podoba strona internetowa Pawłowa?
 
Gościmy
Ilość odwiedzin
Wizyt wczoraj: 42
Wizyt dzisiaj: 3
Wizyt przez miesiąc: 1160
Wizyt wszystkich: 229778
 
 
 
© Pawlow.eu Team 2008 powered by Joomla!