O Pawłowie
Aktualności
O naszej wsi
Historia
Galeria
W mediach
W Pawłowie
Parafia
Organizacje
Oświata
Sport
Atrakcje
Gospodarka
Po godzinach
Rozrywka
Forum
Księga gości
Poradniki
Kontakt
Logowanie

Hasło?
Aktualności
Dożynki 2009

Dożynki 2009W niedzielę 20. września 2009 roku odbyły się w Pawłowie coroczne uroczystości dożynkowe. Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Dożynki 2009, w której można znaleźć zdjęcia zarówno z korowodu dożynkowego jak i z występów na festynie dożynkowym i zabawy tanecznej. O szczegółach tegorocznych Dożynek można przeczytać w artykule na stronie parafialnej oraz portalu naszraciborz.pl (odnośnik pozyskano ze strony parafialnej).

 

Komentarze
kilka pytań
Dodane przez ciekawy w dniu 2009-09-22 22:14:30
Czy dzieci ze szkoły podczas procesji z darami ofiarowały świecę przystrojoną kolbami i sztucznymi kwiatami? Kto wpadł na taki (durny) pomysł? Dlaczego akurat świeca (jeśli dobrze widziałem)? A jeśli to nie była świeca to właściwie co to było? Czy ktoś może mi odpowiedzieć i rozwiać moje wątpliwości?
Dodane przez pssscółka w dniu 2009-09-22 22:35:42
Poczytaj sobie skąd biorą się świece a może zrozumiesz (nie mam na myśli tych made in china ;)
Dodane przez alexander89 w dniu 2009-09-23 11:59:47
w razie jakich pytań weź i idź do szkoły i zapytaj pani dyrektor szkoły podstawowej i ona Ci powinna wytłumaczyć co to było!!!!!bo widzę ze brak odwagi zapytać się osobiście tych osób które taki gest wymyśliły!!!! bo znowu zacznie sie dyskusja "jakie te dozynki były lipne,nudne itp " a tego się już słuchać nie da!!!!!
Dodane przez Gosc w dniu 2009-09-23 20:01:40
To już lepiej by było słoik z miodem ofiarować...
Dodane przez Cela w dniu 2009-09-24 20:04:58
o co się ludzie szczypiecie znowu?? ważne że dożynki były bardzo udane^^ szczególnie zabawa. świadczy o tym chociażby ilośc gości^^ i młodzieży która wybrała zabawę u nas niż np w Okay\'u
Dodane przez Deduś w dniu 2009-09-25 10:11:05
Z tą swiecą to nie był \"trafiony\" pomysł. Przecież podczas składania darów to ofiarowuje się żywność. Świeca i sztuczne kwiaty raczej nie są do jedzenia... Zamiast tutaj drwić, to lepiej byście odpowiedzieli. Nie potraficie bo pewnie sami nie wiecie.
Dodane przez ks.zygmunt w dniu 2009-09-26 21:29:48
około 150 zdjęć wykonanych przez Pana Huberta umieściłem na stronie parafialnej www.pawlow.opole.opoka.org.pl polecam i pozdrawiam
Dodane przez rafal w dniu 2009-09-26 23:10:39
Dziękujemy za informację. Stosowna edycja została poczyniona w artykule.
Dodane przez radioaktywny piernik w dniu 2009-09-28 22:07:13
Cytat: \"Dziękujemy również Dyrekcji ZSP Pawłów oraz dzieciom z kl. V z Panem W. Zalewskim za pomoc w posprzątaniu placu dożynkowego.\" Widać, że ludzie to jednak bydło, które nie wie do czego są śmietniki. Potem jeszcze trzeba wysługiwać się dziećmi, żeby posprzątać. Sprzątanie po kimś nie należy do obowiązków szkolnych ucznia. Ponadto nie ustawiono osobnych pojemników na różne rodzaje odpadów (plastik, szkło, puszki). Co roku tak jest. Widać, że powiedzenie \"człowiek mądry po szkodzie\" w Pawłowie nie ma zastosowania.
Dodane przez loko w dniu 2009-09-29 09:02:22
Jaki jaskiniowiec :)) Wychodzisz ty wogóle z domu czasami albo żyjesz ciągle w swojej bajce? Odwiedź inne imprezy plenerowe a poznasz świat, którego dotąd nie znałeś ;))
Dodane przez lokomotywa w dniu 2009-09-29 11:36:42
A co ma wychodzenie z domu do sprzątania? Bywam na innych imprezach plenerowych i tam jest podobnie. Sprzątać powinni ci, którzy \"dobrze się bawili\". Ktoś im to zorganizował, a oni przyszli na gotowe, naśmiecili, a potem jeszcze ktoś ma po nich sprzątać. A jaskiniowcy to ci, którzy nie wiedzą do czego służy śmietnik.
Dodane przez loko w dniu 2009-09-29 13:24:33
A to do tego, że masz nieco naiwne postrzeganie świata.
Dodane przez szkolarz w dniu 2009-09-29 16:34:38
Sprzątać powinni pomysłodawcy i organizatorzy dożynek z księdzem na czele, a nie wysługiwać się dziećmi. Zachciało im się dożynek to niech potem posprzątają zamiast tylko pokazywać gęby w blasku fleszy pod publiczkę.
Dodane przez martin w dniu 2009-09-29 17:53:55
Co do czystosci i sprzatania to taki przyklad: w Piszczu (w Czechach, zaros za Owsiszczami) zawsze w lato jest odpust z karuzelami i roznymi atrakcjami. Przed odpustem zostaly wywiezione smieci (kubly takie jak u nas) i staly przed posesjami. Jak ktos chciol cos wyciepnyc, nie nie bylo problymu. Mozna by pomyslec czy u nas ten pomysl by se mog sprawdzic, czy np. w Pietrowicach na Ekotargach. Oczywiscie gmina tyz by musiala to wziasc pod uwaga i przed imprezom zamowic firma co zbiyro te smieci. edit: @ szkolarz Tobie juz podziekujemy. Powiedziales co wiedziales. Poziomem swojej wypowiedzi pokazales wszystkim, ze sprzatanie smieci to wlasnie cos na twoim poziomie.
Dodane przez robert w dniu 2009-09-29 19:50:36
Fakt, że zostaje moc śmieci, może faktycznie wskazywać na niewystarczjąco ilość śmietników. I to jest nawet dobry punkt, kery idzie weźć pod uwaga przy organizacji następnych dożynek. Ale można to kulturalnie i po ludzku sformułować, czego niestety nie można powiedzieć o komentarzu piernika.
Dodane przez radioaktywny piernik w dniu 2009-09-29 20:24:33
Raczej bardziej chodziło mi o to, żeby były osobne pojemniki na różne odpady. Jakoś w Gminie nikt na to nie wadł nawet podczas organizacji ekotargów, co zaprzecza samej idei ekologii. I niby co było w mojej wypowiedzi \"niekuluralnego i nieludzkiego\"? Można by używać eufemizmów, ale sens wypowiedzi byłby ten sam. Raczej powinniście wyciągnąć jakieś wnioski z tego, a nie próbować zakrzyczeć i nazywać głupimi komentarze, które obnażają wszystkie niedoskonałości. Temu chyba powinna służyć tutejsza dyskusja. A angażowanie dzieci do sprzątania to po prostu sprowadzanie ich do ludzi drugiej kategorii i uwłaczające ich godności. Poza tym \"szkolarz\" ma rację z tym, żeby ksiądz też sprzątał. Jeśli tak bardzo angażuje się w przygotowanie i same dożynki, to niech też coś od siebie zrobi po dożynkach. Trochę ruchu mu się przyda (piszę to w dobrej wierze), zamiast wysługiwać się innymi i tylko rozkazywać. \"Korona\" z głowy na pewno mu nie spadnie.
Dodane przez alexander89 w dniu 2009-09-29 21:05:02
większość z nas chodziła kiedyś do szkoły podstawowej jak były organizowane dożynki parafialne, i jak inni potwierdzą a potwierdza to nawet starsi forumowicze ze to była zawsze ze tak powiem "przyjemność" iść posprzątać plac dożynkowo niż się uczyć i uwierzcie ze robili to z przyjemnością i nie byli do tego zmuszani. przynajmniej w moim wypadku i innych klas tak bylo...
Dodane przez marcin w dniu 2009-09-29 23:24:14
"...sprowadzanie ich do ludzi drugiej kategorii..." a to sa jakies kategorie ludzi ??? widze czlowieku ze za duzo "Mein Kampf" sie naczytales!!! jesli ktos np. pracuje w zieleni miejskiej to juz jest czlowiekiem "drugiej kategorii" dla Ciebie ? nieladnie byc takim rasistą... :-(
Dodane przez Skejcik w dniu 2009-09-29 23:54:52
Ale jazda, dozynki byly jak najbardziej udane, a niema sie czego doczepic to sprzatania smieci. Tez kiedys sprzatalem po dozynkach i faktycznie nikomu to nigdy nie przeszkadzalo... Moze by tak dzieci zapytac czy to dla nich bylo takie PONIZAJACE ?! Watpie... Fakt- bylo malo koszow...ale pomysl z roznymi pojemnikami i segregacja to smiechu warte. Ludzie przychodzili sie bawic a nie myslec o tym gdzie wyrzycic plastikowy kubek a gdzie skorke z banana... A nawet gdyby postawic pojemniki na rozne odpady to i tak bylby miszmasz i kazdy wrzucalby swoje smieci gdzie popadnie...Do tego co ma dac segregacja skoro i tak wszystko na koncu wyladowaloby w jednej smieciarce...taka polska ekologia... :dhaha: :dhaha: :dhaha: a ty radioaktywny pierniku czy jak cie tam nazywaja proponuje detoks od internetu i powrot do prawdziwego swiata
Dodane przez szeptem malowana w dniu 2009-09-30 19:23:53
Pracownik miejskich służb komunalnych (taki jego zawód), a dziecko przymuszane wberw jego woli do sprzątania to jednak różnica. To raczej wy robicie z piernika i reszty ludzi drugiej kategorii. Jak wam się podobało to sprzątanie, to teraz też sprzątajcie, zamiast d... do kąta skrywać. Zamiast prowadzić tutaj rzeczową i kulturalną rozmowę, to prowadzicie szydercze kpiny i robicie z niewygodnych osób oszołomów a nawet rasistów. To pokazuje, że brak wam argumentów i nie potraficie się przyznać do porażki. Jeśli radioaktywny piernik i inni by się ujawnili, to pewnie byli by zlinczowani lub uznani za wariatów. I robią to ludzie, którzy (podobno) są katolikami, niektórzy nawet członami LSO. Gdzie tu chrześijańska miłość bliźniego? Tylko tu pycha i wyniosłość. \"To my jesteśmy lepsi, mądrzejsi i wszystko nam wolno\". To co Skejcik napisał na temat segregacji, to po prostu wstyd. Równie dobrze można by powiedzieć. \"Po co remontować drogę, skoro przeładowane ciężarówki i tak ją zniszczą\". Z takim podejściem, to nie ma się co dziwić, że w Polsce niczego nie można osiągnąć (w róznych dziedzinach), a z zazdrością patrzymy na kraje Europy Zachodniej, gdzie to jest możliwe od dawna.
sprzątanie
Dodane przez adi1971 w dniu 2009-09-30 22:05:02
i po co to całe pisanie od kilku a może nawet kilkunastu lat sprzątam z ojcem po dożynkach i wszystko!!!!!wystarczy przyjść a nie pisać głupoty o zmuszaniu dzieci do sprzątania
Dodane przez kwiatuszkiem jestem w dniu 2009-10-01 20:21:56
Racja. Ksiądz powiniem przyjść, a nie zmuszać dzieci do sprzątania...
Dodane przez mocarz w dniu 2009-10-01 22:22:56
a okazuje się, że ksiądz tam był i razem z dziećmi sprzątał a nawet ich słodyczami obdarował...a wy wszyscy wzięlibyście się też trochę do roboty a nie tylko jątrzyć i robić dziury w całym...
Dodane przez nie kwiatuszek w dniu 2009-10-01 23:11:29
Osobiście uważam, iż dzieci które sprzątają w domu czy też po takiej imprezie mają taki nakaz wydany w celu nauczenia ich czegoś. Więc sprzątanie świata, imprezy dożynkowej, pokoju ma jakiś głębszy sens. Przemyślcie to ujadacze. Mocarz uzupełnił resztę.
Dodane przez alexander89 w dniu 2009-10-02 16:23:35
krotko podsumuja to wszystko: zazwyczaj jest tak ze najwiecej do gadania maja zawsze Ci ktorzy najmniej sie przyczynili do zorganizowania jakiejkolwiek imprezy!!!
Dodane przez Gosc w dniu 2009-10-02 21:17:32
Dlaczego dopiero teraz mocarz napisał, że ksiądz też tam był? Można by uniknąć niektórych przykrych słów. A sprzątanie świata i po dożynkach uczą dzieci, że segregacja śmieci jest bezcelowa, skoro wszyskto wylądowało w jednym pojemniku. Sprzątać powinni ci, którzy imprezę zorganizowali, więc aleksander89 przesadza.
Dodane przez Cela w dniu 2009-10-03 14:58:38
Ja tez sprzatałam kiedys jako dziecko po dozynkach i naprawde byla to dla nas frajda. szczegolnie jesli mozna bylo znlesc jakas kase czy cos^^ i Ksiadz zawsze nam sie odwdzieczal slodyczami. kazda klasa sie wyrywala zeby tam isc. kto nie chcial niech temu rodzice napisza zwolnienie i tyle. kiedys jak byly jeszcze karuzele to mielismy runde gratis. naprawde bylo fajnie. czepiaja sie ci ktorzy tam nigdy nie byli. tak samo sie mozecie czepiaac akcji sprzatanie swiata. tez dzieci chodza i tez wszystko idzie do jednego worka...... najpierw zapytajcie dzieci a nie....
Dodane przez majk w dniu 2009-10-04 18:13:28
Komentarz usunięty przez administratora. Powód: Atak personalny.
Dodane przez liryczna terrorystka w dniu 2009-10-04 20:22:03
Komentarz usunięty przez administratora. Powód: Marna prowokacja.
Dodane przez xxx w dniu 2009-10-05 09:41:25
Co za debilizm, przez już chyba 15 lat dożynki Pawłowskie są organizowane z dużym powodzeniem , i to raczej caaały czas przez tych samych ludzi z Księdzem na czele. Wieś czerpie z tego same korzyści,m.in. zysk z dożynek z których kupujemy opał do kościoła , świetni artyści występujący w Pawłowie itd. , inne wioski takich dożynek tylko mogą pozazdrościć. I wiecie co te dożynki będą się odbywały przez następne 15 lat a WY zazdrośniki , marudy , internetowi DUPO FOTELO WYGODNO SIADACZE możecie tylko przyjść kupić sobie kiełbaske i kubeczek piwa no i posegregować po sobie śmieci . CZEŚĆ
Dodane przez do xxx w dniu 2009-10-05 22:40:23
\"Dumne myśli głów pychą nadętych\". (Cytat z psalmu)
Dodane przez do xxx w dniu 2009-10-06 12:26:55
Sprostowanie: cytat pochodzi z \"Magnificat\". Dożynki mają to do siebie, że ich formuła i przebieg wszędzie jest podobny. Tak samo mogli by powiedzieć mieszkańcy innych miejscowości. Więc takie wywyższanie się jest nie na miejscu. A mając na uwadze różne nieprawidłowości i skandale, które towarzyszą pawłowskim dożynkom, to raczej jest więcej powodów do wstydu niż do dumy.
Dodane przez xxx w dniu 2009-10-06 13:18:55
skandalem jest że takie osiołki jak ty chodzą po tym świecie a nie siedzą na gliwickiej w Rybniku. ps. jeszcze o żadnym skandalu nikt nigdy nie słyszał co by sie miał rzekomo na dożynkach stać , no hyba że przy stoisku z piwa chcieli abyś sie wylegitymował ziolonymi papierami
Dodane przez do xxx w dniu 2009-10-06 20:36:52
Skoro znasz ten adres to zapewne byłeś już pensjonariuszem tej placówki... Niektóre skandale są opisane w komentarzach na portalu \"naszraciborz\". Są jeszcze inne, ale nie będę o nich pisać bo zaraz pojawią się odpowiedzi typu \"Nic o tym nie wiem, więc to nieprawda\".
Dodane przez alexander89 w dniu 2009-10-07 19:12:31
jo nie moga!!!!!wielki mi to skandal ze ktoś zaczepki szukał(normalne ze pod wpływem alkoholu takie coś się może stać,a tak poza tym to nie byl żaden z pawlowa)po drugie ukradli komuś kołpaki(spytejcie se na policji ilu kierowcom ukradli kołpaki na masowych imprezach w Raciborzu????) ludzie weźcie se w końcu obudźcie i przestańcie se nawzajem w piec jechać!!! normalne ze na każdej imprezie coś się dzieje.ze w pawlowie coś się na dożynkach stało to to już je skandal!!! a jak na jakimś memoriale w Raciborzu się coś stanie to z tego już je robiony artykuł na pierwsza strona w gazecie.pomyślcie ile szkód mogą tam na robić w porównaniu do pawlowa na takich wiejskich dożynkach!!!
Dodane przez Cela w dniu 2009-10-07 21:07:13
Ludzie co sie czepiacie? tylko w Pawlowie sa dozynki?? nie podoba mi sie to nie przychodze i tyle.....
Dodane przez gnijąca panna w dniu 2009-10-07 22:21:18
Rzeczywiście. W porównaniu ze skandalami z ubiegłych lat, to te tegoroczne są tylko małymi incydentami.
Dodane przez mocarz w dniu 2009-10-08 10:43:51
Uśmiać się można czytając powyzsze komentarze. Zero merytorycznej dyskusji. Proponuję, aby Admin zamknął już to forum...
Dodane przez martin w dniu 2009-10-08 20:25:04
Rzeczywiscie zaczino to byc dyskusja o niczim i choc na poczatku zech se smiol jak zech czytol te bzdury, to teraz robi se to juz niesmaczne. Mocarz wom wytlumaczyl jedna rzecz to najlepi by zas se do czygo innygo dowalic. Jak ktos tam zauwazul forum do lowcow skandali i tanich sensacji znajdziecie na portalu "naszraciborz" Nic yno powiedziec: goraco polecam
Dodane przez robert w dniu 2009-10-10 09:48:59
Już pomału niewiadomo czy se śmiać z tych absurdalnych "skandalów" czy płakać że ktoś to naprawde myśli na serio. Jako że ktoś mo radocha z tego żeby w swoich wypowiedziach pod różnymi pseudonimami pisać yno bezsensowne prowokacje, postanowili my że od tego weekendu funkcja komentarzy będzie dostępna yno do zarejestrowanych użytkowników. Do tych, kerzy chcą po ludzku podyskutować te 5 klików rejestracji nie będzie stanowić żodnego problemu, a pozbędziemy se przynajmniej trollowania pod róznymi nickami. Stosowne info umieścimy w ciągu dnia na stronie.
Dodane przez mike w dniu 2009-10-10 18:39:15
taki maly offtop :mrgreen: BRAWO!! nareszcie!! wg mnie ;-)
Dodane przez hrabina w dniu 2010-07-19 15:37:05
"postanowili my że od tego weekendu funkcja komentarzy będzie dostępna yno do zarejestrowanych użytkowników." Moim zdaniem zrobiono tak ze strachu przed ujawnieniem wstydliwej prawdy. "Jeśli wolność cokolwiek znaczy, to przede wszystkim prawo powiedzenia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.'' (George Orwell)
Dodane przez BigMartin w dniu 2010-07-20 00:54:23
No jaaa... Dozynki sie zblizajom. Hieny znowu sie odzywajom. Jak chcecie zeby na Wasz sposob bylo w tym dniu fajnie, to wezcie czynny udzial w przygotowaniach. Zadejcie se tyle trudu. Czasu jeszcze je za tela zeby cos zdzialac.
Dodane przez robert w dniu 2010-07-20 19:33:33
Prosza wszystkich: Don't feed the troll ;-) "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." (Albert Einstein)
Zaloguj sie aby dodac komentarz. Jesli nie masz jeszcze konta na pawlow.eu, zarejestruj sie w menu po lewej stronie.
Wskazowki co do rejestracji i logowania znajdziesz w naszym Poradniku. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Aktualności LKS
Obraz losowy
Sondy
Jak Ci się podoba strona internetowa Pawłowa?
 
Gościmy
Ilość odwiedzin
Wizyt wczoraj: 63
Wizyt dzisiaj: 58
Wizyt przez miesiąc: 956
Wizyt wszystkich: 228166
 
 
 
© Pawlow.eu Team 2008 powered by Joomla!