O Pawłowie
Aktualności
O naszej wsi
Historia
Galeria
W mediach
W Pawłowie
Parafia
Organizacje
Oświata
Sport
Atrakcje
Gospodarka
Po godzinach
Rozrywka
Forum
Księga gości
Poradniki
Kontakt
Logowanie

Hasło?
Aktualności
Otwarcie hali gimnastycznej przy ZSP w Pawłowie

Otwarcie nowej sali i rozpoczęcie nowego roku szkolnego1. września wraz z oficjalnym rozpoczęciem nowego roku szkolnego miało miejsce uroczyste otwarcie nowej hali sportowej. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 Mszą świętą w kościele, po której odbyła się dalsza część oficjalna na nowej hali.

Uroczyste otwarcie w szkole zapoczątkowano przez powitanie wszystkich honorowych gości, wśród których znaleźli się między innymi: wójt gminy Pietrowice Wielkie Andrzej Wawrzynek, poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Janusz Abramowicz, Przewodnicząca Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pani Gabriela Lenartowicz, Starosta Powiatowy powiatu Racibórz Adam Hajduk, Starszy Wizytator Śląskiego Kuratorium Oświaty pani Halina Sitnikow i pani Maria Szymanowska, Członek Krajowego Zarządu LZS Janusz Gałązka oraz przewodniczący Rady Gminy Pietrowice Wielkie Henryk Joachim Marcinek. Gości przywitały prowadzące część oficjalną: Magda Keler oraz Krystyna Plewik. Następnie powitano uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny a także wszystkich mieszkańców wsi Pawłów.

 Mowa dyrektor ZSP

Po powitaniu głos zabierali kolejno zaproszeni goście oraz gospodarz placówki - dyrektor ZSP Pawłów pani Regina Strzeduła. Po wystąpieniach oficjeli miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi z ich udziałem.

Przecięcie wstęgi

Następnie uroczystego poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii Pawłów ks. Zygmunt Hupka.

Poświęcenie obiektu

Część oficjalna została zwieńczona powitaniem uczniów I klasy szkoły podstawowej przez dyrektor ZSP panią Reginę Strzeduła oraz wychowawcę pierwszaków panią Gabrielę Kubik.

Pierwszaki z wychowawczynią panią Gabrielą Kubik

 Oficjalne obchody uświetniał chór Cantate z Pawłowa.

Występ chóru Cantate

Po części oficjalnej odbył się program artstyczny przygotowany przez uczniów ZSP w Pawłowie. W występach wzięła również udział grupa taneczna Reflex pod kierownictwem Agnieszki Malcharczyk.

Występ dzieci z ZSP
 
Występ grupy Reflex

Na koniec uroczystości podziękowania chórowi, dzieciom i zespołowi złożyła pani dyrektor. Następnie dla uczniów rozbrzmiał pierwszy w nowym roku szkolnym dzwonek, który wezwał ich na spotkanie ze swoimi wychowawcami.
Oficjalni goście zostali zaproszeni do zwiedzenia sali i szkoły oraz poproszeni o dokonanie wpisu do księgi pamiątkowej po czym udali się na obiad.

Obiad

Więcej zdjęć jest dostępnych w galerii Nowy rok szkolny i otwarcie nowej hali. Przebieg budowy hali można prześledzić oglądając zdjęcia w galerii Hala w budowie. Został udokumentowany także pożar hali w galerii Pożar hali, który przydarzył się w trakcie jej budowy.

Zapraszamy także do obejrzenia prezentacji przygotowanej specjalnie na okazję otwarcia nowej hali przez Szymona Strzeduła. Plik należy uprzednio pobrać na dysk. Plik ze względu na jego objętość umieszczono na serwerach sendspace.com. Aby pobrać plik należy kliknąć tutaj i po przekierowaniu na stronę sendspace.com kliknąć w link "Download" znajdujący się u dołu strony. Niniejsze działanie umożliwi zapisanie prezentacji na dysku.

Składamy szczególne podziękowania Łukaszowi Strzeduła za udostępnienie zdjęć zamieszczonych w powyższej galerii oraz udzielenie wszelkich niezbędnych informacji dotyczących uroczystości. Dziękujemy również za zdjęcia umieszczone w galeriach Pawłów z lotu ptaka, ZSP z lotu ptaka, Hala w budowie, Pożar hali, Kącik zabytków regionalnych, Budowa chodnika do szkoły oraz udostępnienie zdjęcia przedstawiającego gablotę trofeów zdobytych przez uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego umieszczoną w galerii Szkoła. Liczymy na dalszą współpracę.

 

Komentarze
Zaloguj sie aby dodac komentarz. Jesli nie masz jeszcze konta na pawlow.eu, zarejestruj sie w menu po lewej stronie.
Wskazowki co do rejestracji i logowania znajdziesz w naszym Poradniku. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Aktualności LKS
Obraz losowy
Sondy
Jak Ci się podoba strona internetowa Pawłowa?
 
Gościmy
Ilość odwiedzin
Wizyt wczoraj: 42
Wizyt dzisiaj: 8
Wizyt przez miesiąc: 944
Wizyt wszystkich: 226479
 
 
 
© Pawlow.eu Team 2008 powered by Joomla!