O Pawłowie
Aktualności
O naszej wsi
Historia
Galeria
W mediach
W Pawłowie
Parafia
Organizacje
Oświata
Sport
Atrakcje
Gospodarka
Po godzinach
Rozrywka
Forum
Księga gości
Poradniki
Kontakt
Logowanie

Hasło?
Aktualności
Wystawa ptaków

WystawaW dniach 4-5 października w Pawłowie odbyła się lokalna wystawa gołębi rasowych i drobnego inwentarza. Organizatorem było Zrzeszenie Miłośników Drobnego Inwentarza z siedzibą w Raciborzu, od października 2007 roku oddział nr. 066 P.Z.H.G.R. i D.I.

Wystawa w Pawłowie odbyła się już po raz trzeci, dzięki współpracy z właścicielami "Mini oazy ptaków", państwem Rózga, impreza ta jest już pewnym punktem w kalendarzu którą zamierzamy cyklicznie co roku powtarzać. Szczególne podziękowanie i serdeczne Bóg zapłać jako organizatorzy chcemy złożyć księdzu proboszczowi, parafii w Pawłowie oraz radzie parafialnej za udostępnienie i możliwość korzystania z przyparafialnej sali.

20 hodowców z okolic Raciborza,(z naszej gminy 5 wystawców jak i z dalszych miejscowości np. Branice, Dziergowice i jeden wystawca z Krapkowic) zaprezentowało około 330 szt. zwierząt. Gołębi 150 szt. w 16 rasach, z czego bardzo licznie zaprezentowano naszą rodzimą rasę garłacza górnośląskiego koroniastego. Drobiu około 170 szt. Kury w 19 rasach, kaczki, gęsi w 16 rasach, bażanty w 10 rasach oraz króliki w ilości 10szt.
Najczęstszym zwrotem, który słyszano na ustach zwiedzających było "ten związek chyba jeszcze tak fajnej wystawy nie miał" i to prawda. Dzięki licznie zwiedzającym hodowcom, miłośnikom i sympatykom ptactwa ozdobnego, zostały zakupione nowe klatki. Dzięki czemu cała wystawa miała już większy rozmach niż w latach poprzednich, jak i sam wygląd sprawiał miłe wrażenie. Jako że wystawa odbyła się częściowo w sali, możliwości pozwoliły nam zorganizować wystawę w trochę późniejszym terminie niż w latach ubiegłych, dzięki temu większość ptactwa zmieniła już swoje upierzenie. Ogółem przyznano 21 tytułów ZWYCIĘZCA oraz 28 tytułów WYRÓŻNIONY w rasie.

Za zarząd, Ireneusz Knura

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij poniżej na "Czytaj całość"

bazanty

drob

sala

wystawcy

 

Komentarze
Zaloguj sie aby dodac komentarz. Jesli nie masz jeszcze konta na pawlow.eu, zarejestruj sie w menu po lewej stronie.
Wskazowki co do rejestracji i logowania znajdziesz w naszym Poradniku. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Aktualności LKS
Obraz losowy
Sondy
Jak Ci się podoba strona internetowa Pawłowa?
 
Gościmy
Ilość odwiedzin
Wizyt wczoraj: 63
Wizyt dzisiaj: 58
Wizyt przez miesiąc: 956
Wizyt wszystkich: 228166
 
 
 
© Pawlow.eu Team 2008 powered by Joomla!