Hasło?
Aktualności arrow Juniorzy: poprzednie sezony
Następne spotkanie

Pawłów - Markowice

Dnia 19 marca drużna naszych juniorów rozegrała swój drugi mecz sparingowy z drużyną Markowic.

Spotkanie było rozgrywane na bocznej płycie drużyny Markowic. Mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny miały wiele sytuacji podbramkowych lecz nie portrafili ich wykorzystać. W pierwszej połowie, po kontrowersyjnej decyzji sędziego został przyznany rzut karny drużynie z Markowic. Nasz bramkarz (Marcin Litka) go wprawdzie obronił, ale wybił piłkę przed siebie, a gracz Markowic dobił piłkę i nie dał żadnych szans naszemu bramkarzowi. Ta bramka zadecydowała o wyniku końcowym meczu, który zakończył się wynikiem 1:0 dla Markowic.

Autor: Błażej Pelczar

Napisz komentarz (0 Komentarze)

Pawłów - Kornowac

Dnia 12 marca drużyna juniorów rozegrała swój pierwszy sparing z drużyną z Kornowaca.

Mecz został rozegrany na boisku w Pogrzebieniu . Stan płyty boiska był fatalny co przełożyło się na grę jednej jak i drugiej drużyny. Nasi juniorzy niezbyt dobrze rozpoczęli mecz ponieważ już w pierwszej minucie padła bramka dla Kornowaca. Drużynie Kornowaca zostały przyznane dwa rzut karne. Z jednego rzutu karnego padła bramka lecz w drugiej sytuacji nasz bramkarz popisał się piękną paradą . Większość bramek dla Pawłowa padło po zamieszaniu w polu karnym przeciwnika. Bramki dla naszego zespołu strzelili : Patryk Opolony , Mateusz Pientka , Paweł Gawełek oraz 2 bramki Dominik Skowronek  Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2 dla naszych juniorów. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Juniorów z Pawłowa.

Wynik cieszy, lecz poziom widowiska nie był na wysokim poziomie, czego główną przyczyną był stan boiska.

Juniorzy z Pawłowa zwyciężają w turnieju halowym

Dnia 22 stycznia 2011 roku w hali widowiskowo-sportowej w Pietrowicach Wielkich odbyły się gminne zawody w piłkę nożną dla piłkarzy z rocznika 1994 i młodszych. W zawodach udział brały drużyny : LKS Cyprzanów, LKS Samborowice, LKS Pawłów oraz gospodarze turnieju, czyli LKS Start Pietrowice Wielkie.

Czytaj całość

Zwycięstwo i grad goli na inaugurację sezonu

W minioną niedzielę drużyna juniorów rozpoczęła swoje rozgrywki ligowe w lidze juniorów starszych grupy A. Pod nieobecność trenera zawodnicy podejmowali przyjezdnych z Ocic, którzy byli uważani za faworyta tego spotkania.

Początek meczu był wyrównany dla obu drużyn. Zarówno goście jak i gospodarze mieli po kilka sytuacji na zdobycie bramki ale w tej fazie dobrze spisywali się bramkarze obu drużyn. Po 15. minutach gry do słowa doszła drużyna z Pawłowa, która zdominowała grę i nie dała żadnych szans na pogranie przeciwnikom. W tym czasie padły też dwie bramki dla naszych juniorów. Do szatni obie drużyny schodziły z wynikiem 2:0 dla Pawłowa.

Mocne uderzenie juniorów

Mocnym uderzeniem na początek okresu przygotowawczego mogą się pochwalić  juniorzy LKS Pawłów, którzy 12 marca podejmowali juniorów Unii Racibórz gromiąc ich wynikiem 5:1.

Mimo tak wysokiej wygranej naszych juniorów początek meczu nie należał w ich wykonaniu do najlepszych. Mieli oni trudności z przyzwyczajeniem się do grząskiej murawy naszego boiska i łatwo oddawali inicjatywę gry drużynie przyjezdnej, która stwarzała sobie więcej sytuacji podbramkowych. Po jednej z akcji Unitów, niefortunną interwencją popisali się nasi obrońcy doprowadzając do rzutu karnego po zagraniu ręką.

Goście mogli wyjść na prowadzenie jednak nie wykorzystali rzutu karnego, przestrzelając piłkę nad bramką, co podbudowało drużynę gospodarzy do przejęcia inicjatywy w meczu. W drugiej części pierwszej połowy można już było zobaczyć wyrównane widowisko w wykonaniu obu drużyn. Obie drużyny mogły strzelić po jednej bramce gdyż również po stronie Pawłowa Daniel Dokupil nie wykorzystał sytuacji „sam na sam” z bramkarzem przestrzelając piłkę obok bramki.  Im dłużej trwał mecz tym większą inicjatywę w grze przejmowali zawodnicy LKS-u. W 20 minucie po kolejnym już rzucie rożnym pięknym strzałem z głowy popisał się Dawid Martynus umieszczając piłkę w bramce gości.

Tuż przed przerwą po złym wykonanym rzucie z autu gości, sprytem wykazali się juniorzy Pawłowa rozgrywając szybko piłkę z autu co pozwoliło na stworzenie sobie sytuacji bramkowej zamienionej na gola przez Daniela Dokupil. Asystę przy tej bramce zaliczył Mateusz Pientka.  Z wynikiem 2:0 dla gospodarzy obie drużyny schodziły na przerwę.