O Pawłowie
Aktualności
O naszej wsi
Historia
Galeria
W mediach
W Pawłowie
Parafia
Organizacje
Oświata
Sport
Atrakcje
Gospodarka
Po godzinach
Rozrywka
Forum
Księga gości
Poradniki
Kontakt
Logowanie

Hasło?
Aktualności arrow Atrakcje
Atrakcje
Mini Oaza Ptaków

 W ''Mini Oazie Ptaków'' można podziwiać ponad 100 ptaków, w tym około 30 ich gatunków: pawie indyjskie, swinhoe, przeróżne bażanty, kaczki, papugi i inne. Ponadto można tam zobaczyć tchórzofretkę, szynszyla, żółwie czerwonolice, wiewiórkę burundug oraz różne rybki.
Pozatym, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca organizowana jest giełda ptaków, gdzie można kupić lub sprzedać różne ptaki ozdobne.
Przy ''Mini Oazie'' znajduje się również kawiarnia-ogródek piwny.

 Aby zobaczyć więcej zdjęć, kliknij na "Czytaj całość"

Napisz komentarz (0 Komentarze)
Czytaj całość
 
Giełda ptactwa ozdobnego i królików

Mini OazaWłaściciele Mini Oazy Ptaków Mirosława i Norbert Rózga, postanowili przy swoim ogródku piwnym i kawiarence hodować ptactwo ozdobne, można tam miło spędzić czas, przy piwku czy kawce w towarzystwie pięknie śpiewających ptaków.
W 2006 roku właściciele Mini Oazy Ptaków nawiązali współpracę z Zrzeszeniem Miłośników Drobnego Inwentarza, co zaowocowało w organizację raz w roku w okresie jesiennym (prezentacji) wystawy gołębi rasowych (ozdobnych) i drobiu ozdobnego, oraz organizację giełdy ptaków ozdobnych i królików na terenie Pawłowa działającej w obrębie Mini Oazy w każdą czwartą niedzielę miesiąca.

Autor: Ireneusz Knura Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
'Stawy' - Boisko do siatkówki plażowej, ścieżka zdrowia i plac zabaw
Stawy W miejscu, gdzie przed około 40 laty znajdowały się stawy, a które później zarosło krzakami, okoliczni mieszkańcy stworzyli w ostatnich latach miejsce idealnie nadające się na rodzinne spacery. Tutaj z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie: ławki aby odpocząć na świeżym powietrzu, plac zabaw dla najmłodszych pociech oraz ścieżkę zdrowia dla tych starszych. W parku znajduje się również altanka i miejsce na ognisko.
W roku 2000 powstało tutaj z inicjatywy młodzieży oraz LKSu pierwsze w gminie boisko do siatkówki plażowej.
W ubiegłym roku odbył się na nim turniej gminny w siatkówce plażowej połączony z festynem rodzinnym. Jako że frekwencja dopisała, również w tym roku taka impreza jest już zaplanowana.
Napisz komentarz (0 Komentarze)
Czytaj całość
 
Ścieżka rowerowa w Pulowie
Ścieżka rowerowaŚcieżka rowerowa wiodąca przez las Pulów zaczyna się przy budynku remizy OSP. Biegnie ona obok boiska i łąk do mostku umożliwiającego przeprawę przez rów (został specjalnie zbudowany dla ścieżki rowerowej). Następnie, po kawałeczku wzdłuż łączki dojeżdża się do ścieżki wiodącej przez las, która następnie łączy się z drogą zwaną "szlakiem turystycznym husarii polskiej". Droga ta prowadzi do kapliczki w Kornicy. Jadąc odtąd w lewo dojeżdża się do stadniny koni p. Stańka, natowmiast droga w prawo prowadzi wzdłuż boiska do stawów w Pietrowicach Wielkich. Napisz komentarz (11 Komentarze)
Czytaj całość
 
 
 
Aktualności LKS
Obraz losowy
Sondy
Ilość odwiedzin
Wizyt wczoraj: 63
Wizyt dzisiaj: 58
Wizyt przez miesiąc: 956
Wizyt wszystkich: 228166
 
 
 
© Pawlow.eu Team 2008 powered by Joomla!